Најдобрата вежба за стомачни мускули

Најдобрата вежба за стомачни мускули

Оваа вежба ќе ви помогне да ги доведете вашите стомачни мускули на завидно ниво, a според експертите е идеална за тонирање на стомакот. Американскиот тим „American Council on Exercise“, тестирал 13 популарни вежби за стомачни мускули, притоа користејќи ја електромиографијата за да ја мери активноста на мускулите.Најдобрата вежба за стомачни мускулиИстражувањето е спроведено на 31 човек на возраст од 20 до 45 години. Ова е вежбата која се покажала како најефикасна.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар