01 ноември 2013 | Кафе пауза

Направете домашни „Twix“ чоколатца

Со овој рецепт ќе направите 20 вкусни чоколатца...

Најдобрата вежба за стомачни мускули

Оваа вежба ќе ви помогне да ги доведете вашите стомачни мускули на завидно ниво, a според експертите е идеална за тонирање на стомакот.

Тинејџерска шега: Мамо, таа е 3 месеци бремена

Овој откачен син решил да ги „зачини“ малку работите, кажувајќи ѝ на мајка му дека додека таа и татко му седеле на долниот кат, тој горе имал секс со девојка му и таа е сега трет месец бремена.

Костени – слатко и здраво есенско задоволство

На 30 грама костени има само еден грам масти и помалку од 70 калории. Тоа е доволно добра причина за дефинитивно да го вклучите во исхраната оваа есен.

Како вашиот пристап ја дефинира љубовната врска?

Од вашиот пристап зависи каква перцепција вашиот партнер ќе има за вас.
Датум: 01 ное 2013
, Автор:

7 парфеми идеални за оваа есен

Време е да се заљубите во длабоките, сензуални и потешки мириси кои се карактеристични за поладниот дел од годината.

Кампувајте во шатор поставен високо во дрвјата

Погледнете ги фотографиите од внатрешноста и надворешноста на овој необичен и креативен шатор.

Првите 100 дена од животот на две мали панди

Овие две мали панди се родија во јули во Зоолошката градина во Атланта...

Среќни, тажни, откачени и сомнителни предмети

Мислевте дека само живите суштества можат да прават гримаси и да изразат некакви емоции? Овие две видеа докажуваат дека и предметите имаат „свое јас“. :)

Филм: Битка за Пацификот (Pacific Rim)

Блескава научно-фантастична акција за борбата против апокалипсата