Најдобрите машки парфеми за 2010 година кои ги полудуваат девојките

Најдобрите машки парфеми за 2010 година кои ги полудуваат девојките

Пронаоѓањето на вистинскиот парфем за себе претставува предизвикувачка задача. Огромниот број на тоалетни води од многу познати брендови, овозможува да се пронајде онаа која ќе биде препознатлива и ќе се вклопи во личниот стил, но големиот избор не е секогаш многу корисна работа. Уникатниот парфем е многу важен за оставање добар впечаток, па еве една листа на најдобрите и најпродаваните за оваа година која ќе ви помогне при изборот.
.

 • Hot Water од Davidoff

Најдобрите машки парфеми за 2010 година кои ги полудуваат девојкитеИако е сосема спротивен од бестселерот на Давидоф, неприкосновениот Cool Water, овој парфем е исто толку заводлив и освојувачки. Одличен е за вечерно време и за состаноци, а верувајте дека девојките со сигурност ќе го сакаат.
.

 • Acqua Di Gio од Giorgio Armani

Најдобрите машки парфеми за 2010 година кои ги полудуваат девојкитеПоради неговиот сензуален свеж мирис Aqua Di Gio полека прераснува во еден од најдобрите машки парфеми на сите времиња. Го зголемува чувството на машкост и го носи корисникот поблиску до природата. Со сигурност ќе се вљубите во неговиот транспарентен неодолив мирис.
.

 • Le Male од Jean Paul Gaultier

Најдобрите машки парфеми за 2010 година кои ги полудуваат девојкитеДоколку вашата цел е да имате уникатен мажествен парфем, Le Male од Jean Paul Gaultier е дефинитивно вистинскиот избор за вас. На пазарот е од 1995 и оттогаш е меѓу петте најпродавани секоја година. Богатиот мирис ќе ви овозможи со сигурност да бидете забележани.
.

 • Obsession од Calvin Klein

Најдобрите машки парфеми за 2010 година кои ги полудуваат девојкитеЕден од вистинските класици на Келвин Клајн кој претставува хит оваа година. Нека не ве залажува лошата амбалажа. Оваа тоалетна вода ќе ви понуди еден пријатен овошен мирис, кој вистински ќе го осетите 30 минути по нанесувањето.
.

 • Ferrari Black од Ferrari for men

Најдобрите машки парфеми за 2010 година кои ги полудуваат девојкитеОдличен лесен парфем со свеж мирис. Елегантен детаљ за на работа или за дневна шема. Има интересен шмек, а цената е пристапна и многу пониска од останатите на оваа листа.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. vesna Reply

  Vi fali 1 million strasno e kako cel grad mirisa na nego uzas!

  • Igor Reply

   1 million e teska katastrofa od parfem. Ne znam zasto site se tolku napaleni za nego!

 2. goran Reply

  a kade moze da se kupat kaj nas?

 3. oli Reply

  uste da imase armani diamonds ke bese dobro najdobar parfem

 4. Кафе пауза Reply

  Би требало да можат да се најдат во сите поголеми парфимерии.

 5. Kwik Reply

  џиван ши пи кафеавиот појак нема !

  • igor Reply

   like 🙂

 6. гоко Reply

  Го нема ‘Play’ од ‘Givenchy’ :S

 7. t Reply

  Paco Rabane Ultrared for MAN 😀

 8. coppermine Reply

  Davidoff HotWater imav pred nekoe vreme, dobar parfem 🙂

 9. niksa Reply

  Calvin Klein Intense Euphoria

  • Sale Reply

   Имам euphoria Ck, D&G the one.. dosta mnogu privlecni za zenite 🙂

 10. dajana Reply

  carolina herrera -CHIC -212 toa e nesto prektasno pomirisajte ke se uverite

 11. Joki Reply

  CK Obsession ne zasluzuva da bide na ovaa lista – epten e los. Eternity i Escape CK se daleku podobri.
  A da i Lacoste Essential fali 🙂

 12. Kristall Reply

  Carolina Hererra”CHIC definitivno parfem za luge so dobar vkus za parfem!!!

 13. Perfume Reply

  Од тука AQUA DI GIO најмногу ми се допаѓа. Додека пак страшно добар парфем е и BURBERRY BRIT, има неверојатен мирис, овој парфем го користам веќе подолго време.

Напиши одговор на goran Откажи одговор