Мелодија за регенерација: Оваа лековита фреквенција го зајакнува емотивното и физичкото здравје

Мелодија за регенерација: Оваа лековита фреквенција го зајакнува емотивното и физичкото здравје

Старите цивилизации отсекогаш користеле вибрации за исцелување на телото и емоциите. Тие „магични“ вибрации кои се невидливи за нашите сетила, имале благотворно влијание на емотивната и физичката состојба преку звукот.

Сè има оптимална вибрација (фреквенција), а сите вибрации создаваат резонанса, односно звучни бранови во одреден простор. Кога ќе се соедините со таа резонанса, ние сме избалансирани. Сите органи и клетки во нашето тело ги апсорбираат и ги емитуваат звуците со одредена резонантна фреквенција.

Имајќи го ова на ум, ви претставуваме музика со фреквенција 528, која исто така се нарекува и фреквенцијата на љубовта. Според досегашното искуство на многумина, таа има чудесен ефект на човечката психа. Оваа фреквенција ја користеле и древните свештеници и исцелители за да воспостават рамнотежа во телото на нивните пациенти.

Доктор Риф со помош на оваа мелодија и во комбинација на Шумановата резонанса, редовно го исцелува и чисти телото од токсини. Музиката од 528 Hz претставува биоенергетско истелително средство за здравје и долговечност. Се верува дека оваа лековита фреквенција помага да ги вратиме ритамот и хармонијата во нашиот систем.

Од друга страна пак, доктор Хоровтиц, водечкиот лидер во испитување на ефектите на фреквенцијата 528, верува дека мелодијата со неа може да го активира и најголемиот потенцијал на личноста што ја слуша.

Дали вие имате некакво искуство со оваа мелодија? Или пак, дали би сакале да пробате да ја слушате за да видите што би се случило?

Слушнете ја и оваа волшебна ерменска музика за релаксирање.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар