Мали лаги кои секојдневно си ги кажуваме

Мали лаги кои секојдневно си ги кажуваме

„Денес ќе го изедам целото чоколадо, па утре ќе бидам само на салата и овошје“. Ќе ги измијам садовите подоцна“. „Имам време да поспијам уште 10 минути, нема да задоцнам“. Кои лаги вие си ги повторувате секој ден? 🙂(1) Мали лаги кои секојдневно си ги кажувамеБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар