5 трендови за коса кои ќе бидат изоставени во 2018-та година

5 трендови за коса кои ќе бидат изоставени во 2018-та година

Трендовите за убавина доаѓаат и си одат, без разлика дали е тоа облека, фризура или шминка. Кога станува збор за фризури, изгледа следниве 5 трендови ќе останат во минатото. Погледнете кои трендови за коса се веќе „застарени“ и што го зазема нивното место.

1. Совршени локни

5 трендови за коса кои ќе бидат изоставени во 2018-та година

Речиси секоја девојка обожава локни, но кога тие се совршено одделени изгледа премногу прецизно. Оваа година популарни се „безгрижните“ бранови кои можете да ги постигнете со виткање на средниот дел на косата, а оставање на корењата и врвовите.

2. Коса еднорог

5 трендови за коса кои ќе бидат изоставени во 2018-та година

Еднорозите го имаа својот момент минатата година, но време е за нешто пософистицирано.

3. Омбре

5 трендови за коса кои ќе бидат изоставени во 2018-та година

Овој тренд избледува веќе некое време. Ако сакате сличен изглед, можете да пробате природно нијансирање, или пак подраснати корени.

4. Минималистичка коса

5 трендови за коса кои ќе бидат изоставени во 2018-та година

„Фризурата“ веднаш по станување од кревет го имаше својот момент. Сега можете да бидете помалку очигледни со оваа фризура благодарение на модните додатоци за коса. Шнолите, марамите и сите останати додатоци прават да изгледа како навистина да сте се потрудиле, иако сте станале од кревет пред само 10 минути.

5. Лоб

5 трендови за коса кои ќе бидат изоставени во 2018-та година

Ова беше можеби најпознатиот тренд изминатиов период. Оваа година скратете ја косата уште малку за да добиете вистински боб изглед.

Погледнете ги и останатите модни трендови кои ќе владеат оваа година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар