28 март 2018 | Кафе пауза

Артистка ги претвора мувлата и бактериите во уникатни парчиња уметност

Елин Томас е артистка што создава чинии и различни предмети исполнети со мувла и бактерии.

Како да препознаете високо функционална анксиозност?

Современиот брз живот што изобилува со стрес и несигурности претставува совршен темел за создавање различни видови нарушувања на анксиозноста.

Најдобриот совет на Дру Баримор за сите вработени мајки

Она што го кажуваме за нашата работа и начинот на кој го кажуваме е од големо значење!

Канабисот би можел да им помогне на зависниците од кокаин и алкохол

Иако повеќето луѓе кои се против канабисот тврдат дека тој е само отскочна даска за поопасни дроги, едно ново истражување го покажало токму спротивното.

8 прехранбени продукти кои ќе ве држат будни по неспана ноќ

За среќа, постои храна која може да ве држи будни без разлика колку малку сте спиеле претходната ноќ.

18 работи за коишто вреди да издвоите време

Постојат некои активности за кои сите би требало најдеме време.

5 трендови за коса кои ќе бидат изоставени во 2018-та година

Трендовите за убавина доаѓаат и си одат, без разлика дали е тоа облека, фризура или шминка...

Дознајте го значењето на најчестите кошмари

Можеби не сте знаеле дека постојат соновни и научни толкувања на кошмарите.

Што се случува со телото и мозокот по смртта?

Дали некогаш сте се запрашале што навистина се случува со телото и мозокот по смртта?

Според науката, лекот за ќелавост се крие во помфритот на Мекдоналдс

Истражувачи од Јапонија изјавиле дека една хемикалија, која се наоѓа и во помфритот на Мекдоналдс, можеби ќе стави крај на проблемот со ќелавоста.
12