Артистка ги претвора мувлата и бактериите во уникатни парчиња уметност

Артистка ги претвора мувлата и бактериите во уникатни парчиња уметност

Елин Томас е артистка што создава чинии и различни предмети исполнети со мувла и бактерии. Нејзината уметност без сомнение е уникатна. Таа прави еден вид научни експерименти користејќи волна како основа, а потоа внимателно го насочува растот на мувлата и бактериите со помош на различни техники за везење. Елин докажува дека дури и од најчудните и најодвратните нешта можеме да направиме уникатно и креативно парче уметност, доколку имаме доволно имагинација. Погледнете ги нејзините неверојатни изработки…

(1) artistka-gi-pretvora-muvlata-i-bakteriite-vo-unikatni-parchinja-umetnost-www.kafepauza.mk (2) artistka-gi-pretvora-muvlata-i-bakteriite-vo-unikatni-parchinja-umetnost-www.kafepauza.mk (3) artistka-gi-pretvora-muvlata-i-bakteriite-vo-unikatni-parchinja-umetnost-www.kafepauza.mk (4) artistka-gi-pretvora-muvlata-i-bakteriite-vo-unikatni-parchinja-umetnost-www.kafepauza.mk (5) artistka-gi-pretvora-muvlata-i-bakteriite-vo-unikatni-parchinja-umetnost-www.kafepauza.mk (6) artistka-gi-pretvora-muvlata-i-bakteriite-vo-unikatni-parchinja-umetnost-www.kafepauza.mk (7) artistka-gi-pretvora-muvlata-i-bakteriite-vo-unikatni-parchinja-umetnost-www.kafepauza.mk

Светлосни слики: Дознајте нешто повеќе и за првиот уникатен вид уметност во 21-от век!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар