3 инструкторки што ќе ве мотивираат да вежбате

3 инструкторки што ќе ве мотивираат да вежбате

Ако сте заинтересирани за јога, не користете го како изговор тоа што не знаете да вежбате или немате каде да одите. Денес, интернетот е полн со одлични видеа, особено за познати фитнес и јога инструктори кои сакаат да го споделат секој чекор од своите вежби.

Јога со Касандра

Касандра Рајнхард нуди одлични вежби кои ќе ви помогнат да ја подобрите вашата подвижност и да ја забрзате циркулацијата, истовремено ослободувајќи ги стресот и вознемиреноста. Овде ќе најдете многу вежби за почетници во траење од 30 минути, со детални објаснувања што да правите и како. Исто така, вежбите придонесуваат за градење сила, рамнотежа и флексибилност, a најважно е да останете фокусирани на дишењето.

Тара Стајлс

На профилот на Тара Стајлс ќе најдете вежби кои им помагаат на луѓето да се ослободат од стресот, полесно да се справат со предизвиците и да живеат инспиративно. Тара Стајлс е позната по својот отворен пристап, а најголемата популарност ја стекнала со туторијалите на Јутјуб за вежби за јога.

Шона Вертју

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shona Vertue (@shona_vertue)

Наставник по јога, личен тренер, поранешен гимнастичар. Таа комбинира јога, кардио и тренинзи за сила и ги објаснува секое видео и секоја вежба. На нејзините канали ќе најдете видеа за вежби за јога и фитнес што можете да ги правите дома, со минимална опрема. Исто така, можете да поставувате прашања, а таа ќе ги посочи сите грешки и ќе ви даде совет.

Погледнете ги овие одлични плејлисти за јога, пилатес и трчање.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар