10 идеи за стилизирање на најженственото парче облека ова лето

Макси здолништата се дефинитивно најженственото парче облека оваа сезона, а секоја модерна жена треба да има барем едно вакво здолниште во нејзината гардероба. Може да изберете каква било боја и форма, а модните експерти посочуваат дека здолништата со цветни мотиви се полн погодок. Особено популарни се и плисираните модели.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on

Овој модел на здолниште не е идеален само за попладневна прошетка низ градот, туку се вклопува и во деловните и во вечерните комбинации. Во зависност од остатокот од облеката, макси здолништето може да се носи во речиси секоја пригода.

Ниту едно друго парче облека толку вешто не ги покрива колковите и бутовите, а кога ќе го носите со високи потпетици, вашите нозе изгледаат подолги.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @lovidovi_ana on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BaubleBuy (@baublebuy) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ilaria (@iaia.chan) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Natalia Jaroszewska (@natalia_jaroszewska) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by korina drosinaki (@korinadr) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EST’SEVEN (@shopestseven) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sammy Duder 💙 (@theturquoiseflamingo) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🌵Alma 🇲🇽 (@ootd.alma.style) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Treasure Emporium (@treasureemporium) on

Погледнете ги овие комбинации со тексас здолниште што мора да ги пробате ова лето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар