19 јули 2020 | Кафе пауза

10 идеи за стилизирање на најженственото парче облека ова лето

Овој модел на здолниште не е идеален само за попладневна прошетка низ градот, туку се вклопува и во деловните и во вечерните комбинации.

15 илустрации што покажуваат дека постојат два вида луѓе во светот

Во секоја ситуација постојат два вида луѓе со различни мислења, а можеби овие илустрации ќе ви помогнат да откриете во која група спаѓате вие.

Тест: Изберете слика и дознајте што мислат другите за вас

Овој тест ќе ви помогне да откриете што мислат другите за вас. Погледнете го колажот без долго размислување и изберете ја првата слика што ви се допаѓа.