Која боја преовладува во плакарите на Французинките ова лето?

Која боја преовладува во плакарите на Французинките ова лето?

Летото, сонцето и топлите денови ни нудат совршена можност да ја обновиме нашата гардероба со различни фустани, здолништа и маици во нежни бои. Се разбира, можеме да експериментираме со повеќе бои од вообичаено. За да добиеме инспирација за летна боја, ќе погледнеме која боја преовладува во плакарите на Французинките ова лето.

Ова лето Французинките се инспирирани од бојата на сонцето, односно тие носат парчиња облека во нежен жолт тон. Жолтата боја му дава пријатна свежина на вашиот изглед, дури и кога деновите се облачни и дождливи.

Која боја преовладува во плакарите на Французинките ова лето?

Која боја преовладува во плакарите на Французинките ова лето?

Која боја преовладува во плакарите на Французинките ова лето?

Која боја преовладува во плакарите на Французинките ова лето?

Која боја преовладува во плакарите на Французинките ова лето?

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Milena Karl (@milena.karl) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Zuzana Litvinová (@zldiary) el

Погледнете ја и оваа гардероба во боите на летото што ќе ја обожавате.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар