Запознајте го Рајан, 6-годишното момче кое заработува милиони

Запознајте го Рајан, 6-годишното момче кое заработува милиони

Повеќето луѓе не уживаат во својата работа, а многумина не се ни платени доволно добро. Но, Рајан не спаѓа во оваа група. Тој е Интернет ѕвезда што заработува и до 10 милиони евра годишно правејќи рецензии за играчки на Јутјуб. Најинтересно е што тој има само 6 години.

Неговиот канал, Ryan ToysReview има над 10 милиони следбеници и според Форбс, тој е осмиот најплатен „Јутјубер“ изминатава година. Каналот го започнал во 2015 година кога имал само 4 години, а оттогаш неговите видеа се прегледани милијарда пати. Неговата мајка, Лоан, која била наставник, морала да се откаже од работното место за да може да му помогне на малиот Рајан.

(2)zapoznajte-go-rajan-6-godishnoto-momche-koe-zarabotuva-milioni-kafepauza.mk

Во неговите видеа Рајан отвора и зборува за нови играчки. Неговата мајка изјавила:

„Еден ден ме праша зошто и тој не е на Јутјуб како и многу други деца. Па одлучивме заедно дека и ние можеме да го правиме тоа.“

(3)zapoznajte-go-rajan-6-godishnoto-momche-koe-zarabotuva-milioni-kafepauza.mk

„Покрај сè, ова е и одличен начин да поминуваме многу време заедно како семејство и подобро да се поврземе со него“, изјавил неговиот татко.

(4)zapoznajte-go-rajan-6-godishnoto-momche-koe-zarabotuva-milioni-kafepauza.mk

„Тој навистина сака да ги снима видеата. Секогаш кога ќе му кажам дека ќе снимаме се радува.“

Неговото најпознато видео, „Huge Eggs Surprise Toy Challenge“ има над 1 милијарда прегледи.

На второ место се наоѓа „How to Make Giant Slime Goo“ со 110 милиони прегледи.

На трето место е „Hatchimals Surprise Eggs Opening“ со 9 милиони прегледи.

Погледнете и кои се најплатените Инстаграм профили.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар