Загатка: Пронајдете ги петте разлики

Мммм, конечно празници! Тоа значи повеќе време за одмор, забава и еден куп кафе паузи. Но и премногу безделничење не е интересно, па доколку денес се чувствувате многу мрзеливо и не знаете како да се расоните, еве нешто што ќе ви го „размрда“ мозокот.

Загатка: Пронајдете ги петте разлики

Пронајдете ги петте разлики помеѓу двете навидум идентични сцени и кликнете (на левата или десната страна) кога ќе воочите нешто нееднакво. Секој нареден пат кога ќе ја пуштите играва, ќе се променат и разликите на сцените кои претходно сте ги пронашле. За да преминете на следното ниво, морате прво да ги обележите сите пет разлики.

Ваквите загатки се одлични за зголемување на вашата концентрација, така што не само што се многу забавни, тие се и одлична подготовка на вашиот ум пред да почнете да учите за испит или да работите нешто што бара повеќе размислување. Грабнете шолја кафе и со среќа барање. 🙂

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

 1. Виктор Милевски Reply

  Конечно ги поминав сите нивоа. Екстра е играта 🙂

 2. XxX Reply

  Gi pominav sitee 😀 😀

 3. Теодора Трповска Reply

  Запнавме на Drive carefully ….

 4. Теодора Трповска Reply

  Ја поминавме 🙂 концентрација на ниво 🙂

 5. Име Reply

  juhuuu..uspeva :)) ..the end 😛

 6. Viviane Reply

  Интересна игра! Само сконцентрирајте се! Ако тоа не успее штракајте насекаде, хахаах! 😀

 7. Saska Reply

  extra site gi pominav

 8. smiley Reply

  aj pomos za taa so semaforceto i vodata !! 🙁

 9. Dutchess Reply

  Пронајдов една екстра грешка во ена од сликите =)

Остави коментар