Игра на неделата: Бегство од затвор

Оваа игра е инспирирана од истоимената серија која постигна огромен успех на ТВ екраните. Едноставна и лесна за играње, ќе ви го исполни времето и ќе ве зарази. Движете се на стрелките и скокајте на „Space“. Со држење на копчето „Shift“ и една од стрелките, почнувате да трчате брзо во правецот кој сте го одбрале.
Игра на неделата: Бегство од затворАјде да видиме кој може да побегне од затворот, а да не биде откриен од стражарите.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар