Загатка: Кој лаже?

Џејмс и Џонатан се лажговци кои лажат само во одредени денови.

Џејмс лаже секој петок, сабота и недела, но останатите денови е искрен.

Џонатан лаже во вторници, среди и четвртоци, но останатите денови ја кажува вистината.

На кој ден и двајцата ќе кажат: „Утре ќе лажам“?

Загатка: Кој лаже?

  • Одговор:

    Во четврток.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар