Загатка: Дали можете да ја пронајдете змијата во џунглата?

Еден унгарски артист создава илустрации со многу добро скриени предмети кои само луѓето со остро око можат да ги пронајдат.

Во оваа загатка треба да ја пронајдете скриената змија во џунглата. Дали ќе успеете?

Загатка: Дали можете да ја пронајдете змијата во џунглата?

Помош: Гледајте околу стеблото кое се наоѓа на левата страна од илустрацијата.

Ако не успеавте да ја пронајдете, тогаш погледнете го решението.

  • РЕШЕНИЕ:

    Загатка: Дали можете да ја пронајдете змијата во џунглата?

Погледнете дали можете да ја решите оваа загатка по која нема да можете да заспиете цела ноќ.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар