Забавен тест за внимание и концентрација: Колку животни гледате на сликата?

Забавен тест за внимание и концентрација: Колку животни гледате на сликата?

Доколку сакате да ја тестирате вашата концентрација и моќ за забележување детали, ова е вистинскиот тест за вас. Можеби на прв поглед ќе ви делува едноставно, но потешко е одошто мислите и само неколку луѓе можат да го решат. Она што треба да го направите е да ги најдете сите животни на сликата.

Забавен тест за внимание и концентрација

На фотографијата има десетина животни, но не секој може да ги пронајде сите. Обидете се да најдете што е можно повеќе од нив, како што се птица, коњ, мечка… Што повеќе животни најдете толку поголема моќ за забележување и концентрација имате.

Па, колку животни успеавте да најдете?

Доколку успешно ги најдовте сите животни на сликата, направете го и овој тест за видот и најдете го предметот што не припаѓа на фотографиите.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар