Сличностите во однесувањето на мажите и мачките

Кој би рекол дека постои толку голема сличност помеѓу мажите и мачките? 🙂 „Des Hommes et des Chatons“ е страница на платформата за микроблогирање Tumblr, која ги презентира овие премногу смешни „табли“, на кои се прикажани згодни момци и мачки кои прават слични фацијални експресии и пози. И како самото тоа да не е доволно смешно, во ваквите комбинации се вклучени познати личности како Џони Деп, Рајан Гослинг, Џозев Гордон Левит, Бредли Купер, Рајан Филип…

(1) slichnoto odnesuvanje kaj mazhite i machkite-www.kafepauza.mk (2) slichnoto odnesuvanje kaj mazhite i machkite-www.kafepauza.mk (3) slichnoto odnesuvanje kaj mazhite i machkite-www.kafepauza.mk (4) slichnoto odnesuvanje kaj mazhite i machkite-www.kafepauza.mk (5) slichnoto odnesuvanje kaj mazhite i machkite-www.kafepauza.mk (6) slichnoto odnesuvanje kaj mazhite i machkite-www.kafepauza.mk (7) slichnoto odnesuvanje kaj mazhite i machkite-www.kafepauza.mk (8)slichnoto odnesuvanje kaj mazhite i machkite-www.kafepauza.mk (9) slichnoto odnesuvanje kaj mazhite i machkite-www.kafepauza.mk (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17) (18) (19) (20) (21) (22) (23) (24) (25) (26) slichnoto odnesuvanje kaj mazhite i machkite-www.kafepauza.mk (27) slichnoto odnesuvanje kaj mazhite i machkite-www.kafepauza.mk (28) slichnoto odnesuvanje kaj mazhite i machkite-www.kafepauza.mk (29) slichnoto odnesuvanje kaj mazhite i machkite-www.kafepauza.mk (30) slichnoto odnesuvanje kaj mazhite i machkite-www.kafepauza.mk


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Иви Reply

    Е навистина интересни мачо-мен сличности. 🙂

Остави коментар