Што открива вашата постелнина за вас?

Што открива вашата постелнина за вас?

Дали ви е важно креветот да биде наместен и боите на перниците и чаршафите да се совпаѓаат или наутро едвај станувате од кревет? Чистењето на креветот не е ниту долгорочно за тој ден. Како и да е, повторно ќе лежите навечер во истиот кревет. Не грижете се, не сте изолиран случај затоа што околу 59% од луѓето признале дека никогаш не си го наместиле креветот.

Што открива вашата постелнина за вас?

Причините зошто редовно си го средувате креветот можат да бидат различни: така ве научија вашите родители, се грижите да не добиете неочекувани гости и сакате куќата да биде средена, сите го прават тоа и вие го правите тоа или имате навика и веќе не ја ни забележувате.

Ако, сепак, припаѓате на мнозинството луѓе кои не го местат својот кревет наутро, сигурно ќе најдете валиден изговор за тоа. Но, дали знаете што вели изборот на постелнина за вас?

Минимализам во собата

Ако во спалната соба ве води поговорката: „Помалку е повеќе“, веројатно сте личност со отворен ум и со широк поглед на светот. Постелнината ги одразува вашата смиреност и некомплицираниот став. Вие сте многу директни и не се срамите отворено да покажете што ви паѓа на ум.

Удобноста е најважна

Ако сте подредиле сè на физичката и емоционалната удобност, вие сте чувствителна и лојална личност. Пријателствата и блиските односи со луѓето се најважните работи во вашиот живот, а материјалните работи се во втор план.

Женственост

Женствениот кревет сугерира дека копнеете по гушкање и ако имате шарени постелнини, вие сте отворена личност која најдобро се чувствува кога е во центарот на вниманието.

Не е соба, туку е сè

Неуреден кревет со постелнина во различни стилови сугерира дека сте неорганизирани, но и дека не страдате од перфекционизам. Вие сте спонтани и не ви пречи ако бојата на вашата перница не одговара со бојата на чаршафот.

Прочитајте и за овие 17 вида луѓе од кои е подобро да се држите на растојание.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

  1. nikola Reply

    ubava

Остави коментар