Заборавете на силните бои: Минимализмот е новиот летен тренд

Заборавете на силните бои: Минимализмот е новиот летен тренд

Летото најчесто се поврзува со бохо стилот, но девојките почнаа да се ослободуваат од сите излишни детали и тоа одеднаш доби нова категорија: минимализам. Елементите не се комплицирани, но се апсолутно осмислени. На крајот на краиштата, тие мора да бидат добро осмислени затоа што ги има само малку и нема што да го одвлече вниманието.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mija (@mija_mija) on

Каква треба да биде гардеробата?

Палетата на бои треба да биде неутрална, а силуетата или предимензионална или тесна. Ткаенините треба да бидат природни, а уште подобро ако се рециклирани или се од органско потекло. Ленот, свилата и пуплинот се најдобриот избор. Струкот треба да биде висок, а фармерките светли. Сите бои на костими за капење се засенети од оние во црна боја и вообичаено имаат ретро линии и асиметрија. Обувките се претежно рамни или на ниска потпетица. Тука се и деталите во златна боја, од кои највпечатлив е златниот ланец. Ако сте подготвени за зрела и посвежа варијанта на летото, таа конечно пристигна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Julie Pelipas (@juliepelipas) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anouk Yve (@anoukyve) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Loulou De Saison – Chloé (@louloudesaison) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by sunniva hartgen-sverdrup (@sunnivahartgen) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Annemiek Kessels (@modedamour) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Débora Rosa (@deborabrosa) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Loulou De Saison – Chloé (@louloudesaison) on

View this post on Instagram

 

A post shared by Lisa Olsson (@lisa.olssons) on

Погледнете кој дезен ќе доминира на модната сцена во текот на летото.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар