Овој дезен ќе доминира на модната сцена во текот на летото

Овој дезен ќе доминира на модната сцена во текот на летото

Беше голем хит во текот на 90-тите години, а оваа сезона повторно станува актуелен. Овој принт го сакаа сите, а ова лето повторно ќе биде на модната сцена. Без сомнение, повторно ќе ги освои срцата на сите дами.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sandra Semburg (@sandrasemburg) on

Овој шарен принт ќе го најдете на речиси сите парчиња облека, од сандали, маици, па сè до марами за коса. Најдобро од сè е што одговара на сите стилови и не можете да погрешите кога го комбинирате. Ќе ја направи секоја комбинација интересна и сите ќе гледаат во вас.

Модните експерти велат дека доколку сакате да бидете во тренд ова лето, набавете барем едно парче со овој дезен. Веќе можете да најдете сандали и капи во сите бои на „бандана“.

Доколку изберете панталони или маица со овој принт, ќе имате ефективна и импресивна комбинација без многу труд. Погледнете како модните блогерки го комбинираат овој принт.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arizona Love (@arizona.l.o.v.e) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sandra Semburg (@sandrasemburg) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by S T R E E T S T Y L E (@streetstyleout) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aesthetic Things (@aesthetic.spirits_) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Каталог изделий от Антоновой (@fashionknot) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cary’s Treasures (@carystreasures) on

Погледнете како да го носите и овој неочекуван летен хит: пом-пом маици.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар