Ромео и Каспер: Весело куче и намуртена мачка кои се најдобри пријатели

Ромео и Каспер: Весело куче и намуртена мачка кои се најдобри пријатели

Станува збор за мачорот Ромео кој изгледа многу мрзливо и намуртено, но во суштина е многу воспитан мачор и сака да се дружи. Живее во Нов Зеланд со својот сопственик кој има и шестгодишен весел самојед наречен Каспер.

Ромео и Каспер се најдобри пријатели, а големо внимание привлекуваат и на социјалната мрежа Инстаграм, каде што нивниот профил има речиси 40.000 обожаватели.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Casper and Romeo (@casperandromeo)

Погледнете како една поларна лисица спасена од фарма за крзно ужива во снегот за прв пат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар