Секс-туризам во Италија: Место каде што туристите си ги исполнуваат своите скриените желби

Секс-туризам во Италија: Место каде што туристите си ги исполнуваат своите скриените желби

Едно од омилените места на Сицилија секако се Ајолските (или понекогаш наречени Липарски) острови, архипелаг со десет вулкански убавини од кои седум се населени и сите се на списокот на светското наследство. Но, покрај природните убавини, туристите доаѓаат во овој дел на Италија за нешто друго.

Секс-туризам во Италија: Место каде што туристите си ги исполнуваат своите скриените желби

Во потрага по изгубеното либидо, посетителите се обидуваат да ја пронајдат старата ревност кај Стромболи и Филикуда, бидејќи се верува дека тие кријат афродизијачна моќ. Навистина не е тешко да се најдат причини за да се посетат вулканските острови, но за некои, патувањето на италијанскиот југ е повеќе од одмор. Тоа е потенцијално искуство со промена на животот. Локалните жители велат дека островите станале место за секс-туризам, бидејќи релаксирачката средина ги охрабрува паровите да експериментираат во спалната соба.

Термички води, интригантни пештери и мистични цвеќиња се сметаат за коктел од страст што очигледно ги задоволува луѓето кои копнеат по деца. Двојки кои сакаат бебе или жени и мажи кои сакаат да најдат партнери пристигнуваат од целиот свет. Најоддалечениот Липарски остров Стромболи е дом на активен вулкан кој трепери, негодува и мрмори без пауза. Постојаните вибрации се чувствуваат на островот, а како што потврди локалната продавачка на вино, Марија Пуглиси, секоја мала ерупција може да се почувствува во телото. Можеби ова е и причината зошто луѓето сакаат да се приближат до кратерот и да пешачат со часови за да се разголат и да лежат на земја трпеливо чекајќи ги вибрациите.

Ноќниот јасмин расте и на Стромболи, цвет за кој се верува дека има афродизијачка моќ, а островјаните го нарекуваат дама или убавица на ноќта. На Филикуда, можете да уживате во погледот на карпите во форма на фалус, кои се издигаат над морето. Паровите често се кријат во пештери, а жителите на островот тврдат дека тука се раѓаат деца. Локалните рибари наводно со своите чамци превезуваат партнери до „пештерата за плодност“, исто како осамените дами кои сакаат да најдат партнери.

Секс-туризам во Италија: Место каде што туристите си ги исполнуваат своите скриените желби

Секс-туризам во Италија: Место каде што туристите си ги исполнуваат своите скриените желби

Секс-туризам во Италија: Место каде што туристите си ги исполнуваат своите скриените желби

Секс-туризам во Италија: Место каде што туристите си ги исполнуваат своите скриените желби

Секс-туризам во Италија: Место каде што туристите си ги исполнуваат своите скриените желби

Секс-туризам во Италија: Место каде што туристите си ги исполнуваат своите скриените желби
Прочитајте за овие 20 помалку познати острови кои секој треба да ги посети во текот на животот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар