20 помалку познати острови кои секој треба да ги посети во текот на животот

20 помалку познати острови кои секој треба да ги посети во текот на животот

Од песочни плажи бели како брашно, до езготични плажи со палми и кристално чисти води, веројатно мислите дека сте виделе се од островскиот живот, ако не во живо, тогаш барем на фотографии!? Но, откривме дека има уште многу уникатни и воодушевувачки острови во светот кои сè уште треба да се откријат, а многу од нив се незабележливи. Од тајните, магични места во Сицилија, до Мексиканското прибежиште каде што се забранети автомобили, погледнете ја листата во продолжение, од 20 не многу познати дестинации, кои секој треба да ги посети додека е жив.

1. Островот Реунион, Франција

20 помалку познати острови кои секој треба да ги посети во текот на животот

2. Егадски Острови, Италија

20 помалку познати острови кои секој треба да ги посети во текот на животот

3. Островот Курасао

20 помалку познати острови кои секој треба да ги посети во текот на животот

4. Фарски Острови

20 помалку познати острови кои секој треба да ги посети во текот на животот

5. Азорски Острови, Португалија

20 помалку познати острови кои секој треба да ги посети во текот на животот

6. Деиа, Маjорка, Шпанија

7. Островот Кауај, Хаваи

20 помалку познати острови кои секој треба да ги посети во текот на животот

8. Островот Мадеира, Португалија

20 помалку познати острови кои секој треба да ги посети во текот на животот

9. Ланзароте, Шпанија

20 помалку познати острови кои секој треба да ги посети во текот на животот

10. Островот Ре, Франција

20 помалку познати острови кои секој треба да ги посети во текот на живототПродолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

 1. Dushica V Reply

  Zdravo!

  Na storijata – 20 pomalku poznati ostrovi imate greska.
  Slikata za Deja,Majorca ne e od Tramuntana.

  Deja se naoga na severno zapadniot del od ostrovot, a slikata koja stoi e Hotel Nakar vo centarot na Palma de Mallorca.

  Pozdrav!
  Dushica V

Остави коментар