Загатка: Пронајдете го злобниот дух на сликата за помалку од 2 минути!

Збунувачка нова загатка ве предизвикува да пробате да го пронајдете злобниот дух кој се крие надвор од опседната куќа. Оваа загатка е создадена од една шкотска компанија токму пред Ноќта на вештерките.

Потребно е просечно 2 минути и 37 секунди за да го пронајдете злобниот дух кој се крие меѓу останатите духови. Дали можете да поставите нов рекорд?

Загатка: Пронајдете злобниот дух на сликата за помалку од 2 минути!

  • Решение:

    Загатка: Пронајдете злобниот дух на сликата за помалку од 2 минути!

Обидете се да ги пронајдете скриените предмети и во овие 15 загатки.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Остави коментар