Само 1% од луѓето можат да видат 2 перспективи на овие слики

Само 1% од луѓето можат да видат 2 перспективи на овие слики

Овој тест е одлична шанса да се почувствувате посебно. На крајот од краиштата, не секој може да види што е скриено во овие цртежи. Со таа цел ве повикуваме да откриете колку сте уникатни – сè што треба да направите е да ги погледнете делата на уметникот Валентин Дубинин и да ги откриете двете перспективи на она што го гледате пред вас. Со среќа!

1. Мачка и глушец

(1) samo-1-od-lugjeto-mozhat-da-vidat-2-perspektivi-na-ovie-sliki-www.kafepauza.mk

 • Не можете да ја видите втората слика?

  (2) samo-1-od-lugjeto-mozhat-da-vidat-2-perspektivi-na-ovie-sliki-www.kafepauza.mk

2. Еж и џуџе

(3) samo-1-od-lugjeto-mozhat-da-vidat-2-perspektivi-na-ovie-sliki-www.kafepauza.mk

 • Не можете да ја видите втората слика?

  (4) samo-1-od-lugjeto-mozhat-da-vidat-2-perspektivi-na-ovie-sliki-www.kafepauza.mk

3. Чавка и лисица

(5) samo-1-od-lugjeto-mozhat-da-vidat-2-perspektivi-na-ovie-sliki-www.kafepauza.mk

 • Не можете да ја видите втората слика?

  (6) samo-1-od-lugjeto-mozhat-da-vidat-2-perspektivi-na-ovie-sliki-www.kafepauza.mk

4. Делфин и пеликан

(7) samo-1-od-lugjeto-mozhat-da-vidat-2-perspektivi-na-ovie-sliki-www.kafepauza.mk

 • Не можете да ја видите втората слика?

  (8) samo-1-od-lugjeto-mozhat-da-vidat-2-perspektivi-na-ovie-sliki-www.kafepauza.mk

5. Воен човек и човек што излегува од подморница

(9) samo-1-od-lugjeto-mozhat-da-vidat-2-perspektivi-na-ovie-sliki-www.kafepauza.mk

 • Не можете да ја видите втората слика?

  (10) samo-1-od-lugjeto-mozhat-da-vidat-2-perspektivi-na-ovie-sliki-www.kafepauza.mk

6. Мачка и куче

(11) samo-1-od-lugjeto-mozhat-da-vidat-2-perspektivi-na-ovie-sliki-www.kafepauza.mk

 • Не можете да ја видите втората слика?

  (12) samo-1-od-lugjeto-mozhat-da-vidat-2-perspektivi-na-ovie-sliki-www.kafepauza.mk

7. Старец и куче

(13) samo-1-od-lugjeto-mozhat-da-vidat-2-perspektivi-na-ovie-sliki-www.kafepauza.mk

 • Не можете да ја видите втората слика?

  (14) samo-1-od-lugjeto-mozhat-da-vidat-2-perspektivi-na-ovie-sliki-www.kafepauza.mk

Некои луѓе гледаат повеќе од 2 слики тука. Дали и вие сте можеби едни од нив? Напишете ни во коментарите ако сте забележале нешто повеќе…

Погледнете ги и овие 12 кул оптички илузии!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар