Ретко видени фотографии од семејните албуми на Курт Кобејн

Деталите за животот, делото и смртта на познатиот вокал и гитарист на бендот Нирвана, на сите ни се добро познати. Ова се еден мал дел фотографии извадени од неговите семејни албуми кои не ѝ се познати на пошироката јавност.

Ретко видени фотографии од семејните албуми на Курт Кобејн

Курт на возраст од 5 месеци со неговиот татко Дон. Сликата е направена во јули 1967 година.

Ретко видени фотографии од семејните албуми на Курт Кобејн

Курт на двегодишна возраст со дајре во раце, во домот на неговата тетка Мари.

Ретко видени фотографии од семејните албуми на Курт Кобејн

Курт обожавал да црта карактери од стрипови. За неговиот осми роденден во февруари 1975 година, тој од неговите дедо и баба добил штафелај.

Ретко видени фотографии од семејните албуми на Курт Кобејн

Курт во Јапонија

Ретко видени фотографии од семејните албуми на Курт Кобејн

Фотографија направена во раните денови од постоењето на Нирвана. Во тоа време Курт имал навика своето соло на гитара да го свири легнат на грб.

Ретко видени фотографии од семејните албуми на Курт Кобејн

Писателот Вилијам Бароуз и Курт Кобејн сликани пред куќата на Бароуз во Канзас.

Ретко видени фотографии од семејните албуми на Курт Кобејн

Омилената слика на Кортни од Кобејн. Фотографијата е направена во нивната куќа во северен Сиетл во 1993 година.

Ретко видени фотографии од семејните албуми на Курт Кобејн

Курт во дневната соба во неговиот апартман во Лос Анџелес.

Ретко видени фотографии од семејните албуми на Курт Кобејн

Полароид фотографија од Кобејн во маичка од интернационалниот поп андерграунд фестивал од Олимпија и со неговото маче Спина Бифида.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар