Првото нешто што ќе го забележите на овие слики кажува многу за вашиот став кон љубовта - Part 2

Првото нешто што ќе го забележите на овие слики кажува многу за вашиот став кон љубовта

8. Куче или две мачки?

Првото нешто што ќе го забележите на овие слики кажува многу за вашиот став кон љубовта

 • Одговор

  Куче: Верувате дека ако нема очекувања во љубовта, нема да има ни болка.

  Две мачки: Понекогаш повеќе се фокусирате на туѓото мислење и заборавате на вашата среќа.

9. Два коња или лице?

Првото нешто што ќе го забележите на овие слики кажува многу за вашиот став кон љубовта

 • Одговор

  Коњи: Веројатно сте биле повредени во минатото и се обидувате да се држите настрана од љубовта.

  Лице: Вашиот став кон љубовта е едноставен – љубовта ќе ве најде по пат.

10. Две верверици или лице?

Првото нешто што ќе го забележите на овие слики кажува многу за вашиот став кон љубовта

 • Одговор

  Лице: Точно знаете каква личност ви е потребна.

  Верверички: Прифаќате дека секоја личност е совршена со нејзините несовршености.

11. Птици или лице?

Првото нешто што ќе го забележите на овие слики кажува многу за вашиот став кон љубовта

 • Одговор

  Птици: Љубовниот живот ви е како луда железница. Потребно е да најдете рамнотежа.

  Лице: Веќе сте ја нашле личноста што може целосно да ве разбере.

12. Птици или лице

Првото нешто што ќе го забележите на овие слики кажува многу за вашиот став кон љубовта

 • Одговор

  Лице: Вашиот љубовен живот е комплетен.

  Дрво и птици: Го барате совршениот партнер.

13. Жена или лице?

Првото нешто што ќе го забележите на овие слики кажува многу за вашиот став кон љубовта

 • Одговор

  Лице: Сè уште сте под влијание на трауматична врска од минатото.

  Жена: Повеќе сакате да бидете сингл.

14. Птица или куче?

Првото нешто што ќе го забележите на овие слики кажува многу за вашиот став кон љубовта

 • Одговор

  Птица: Сметате дека денес е полесно да се живее сам бидејќи така има помалку проблеми.

  Куче: Тајната за вашата среќа е тоа што не очекувате ништо од никого.

Доколку сакате да дознаете дали сте ја пронашле вашата сродна душа, обидете се да го решите овој тест.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар