01 ноември 2018 | Кафе пауза

5 грешки во врската што ги прават луѓето со анксиозност

Анксиозноста може да има влијание на секој аспект од вашиот живот.

8 несакани ефекти од антибиотиците за кои лекарите ретко кажуваат

Најпознатите несакани ефекти од земањето антибиотици се гадење и дијареа и речиси секој знае за нив.

ТВ серија: Морничавите авантури на Сабрина (The Chilling Adventures of Sabrina)

Со наближувањето на својот 16-ти роденден, Сабрина мора да одбере помеѓу светот на вештерките и вештерите (каде што е нејзиното семејство) и човечкиот свет (каде што се нејзините пријатели)

Како изгледаат познатите ѕвезди на насловните страници, а како во реалниот живот?

Иако сè повеќе и повеќе списанија се обидуваат да го намалат обработувањето на фотографиите, тоа сепак постои.

3-те хороскопски знаци што ќе имаат тежок период до 23-ти ноември

Понекогаш треба да забавите и да се подготвите за патувањето што ве очекува во иднина.

7 карактеристики што ги делат сите исклучително моќни луѓе

Ако се пронајдете во овие описи, ви честитаме! Вие имате потенцијал да бидете навистина моќни.

Мајките со 3 деца се најмногу изложени на стрес

Лесно е да се каже дека мајките се изложени на многу стрес. Покрај секојдневните обврски, овде се и обврските кои доаѓаат со мајчинството.

5 причини зошто на светот не му е потребна еднаквост

На денешниот свет многу повеќе му треба праведност отколку еднаквост.

15 мудри лекции за зголемување на вашата внатрешна сила

Внатрешната сила и подготвеноста ќе ви помогнат да го подобрите вашиот живот.