Предизвик на денот: Дали можете да ја пронајдете топката за плажа во оваа фотографија за помалку од 30 секунди?

Предизвик на денот: Дали можете да ја пронајдете топката за плажа во оваа фотографија за помалку од 30 секунди?

Летните денови се одлични за дружба со нашите најблиски, па на следната фотографија можете да видите како неколку луѓе уживаат во својот пикник во природата. Освен што гледате луѓе и природа, во оваа фотографија има и една топка за плажа. Дали можете да ја пронајдете за помалку од 30 секунди?

Помеѓу шарените ќебиња е тешко да ја забележите, но не се откажувајте.

Предизвик на денот: Дали можете да ја пронајдете топката за плажа во оваа фотографија за помалку од 30 секунди?

  • РЕШЕНИЕ:

    Предизвик на денот: Дали можете да ја пронајдете топката за плажа во оваа фотографија за помалку од 30 секунди?

Погледнете дали можете да ја решите оваа загатка по која нема да можете да заспиете цела ноќ.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар