Познати ѕвезди за кои не сте знаеле дека имаат напишано книга

Познатите холивудски ѕвезди и пејачите секогаш се обидуваат да бидат во центарот на вниманието на јавноста, па редовно експериментираат. Голем дел од актерите, се обидуваат да пеат, пејачите снимаат по некој филм, сите отвораат по некој бизнис на страна, стануваат модни дизајнери, а голем дел од нив напишале и по некоја книга. Ова се еден дел од нив за кои сигурно не сте знаеле дека се обиделе да бидат и автори, а дали ќе ги прочитате нивните книги, останува на вас.

Познати ѕвезди за кои не сте знаеле дека имаат напишано книга

Боб Дилан – „Tarantula“

Познати ѕвезди за кои не сте знаеле дека имаат напишано книга

Џони Кеш – „Man in White“

Познати ѕвезди за кои не сте знаеле дека имаат напишано книга

Силвестер Сталоне – „Paradise Alley“

Познати ѕвезди за кои не сте знаеле дека имаат напишано книга

Бритни Спирс – „A Mother’s Gift“

Познати ѕвезди за кои не сте знаеле дека имаат напишано книга

Вупи Голдберг – „Sugar Plum Ballerinas“

Познати ѕвезди за кои не сте знаеле дека имаат напишано книга

Хју Лори – „The Gun Seller“

Познати ѕвезди за кои не сте знаеле дека имаат напишано книга

Меколи Калкин – „Junior“

Познати ѕвезди за кои не сте знаеле дека имаат напишано книга

Хилари Даф – „Devoted“

Познати ѕвезди за кои не сте знаеле дека имаат напишано книга

Џеј Зи – „Decoded“

Познати ѕвезди за кои не сте знаеле дека имаат напишано книга

Џон Траволтра – „Propeller one-way night coach“

Познати ѕвезди за кои не сте знаеле дека имаат напишано книга

Сестрите Кардашијан – „Dollhouse“

Познати ѕвезди за кои не сте знаеле дека имаат напишано книга

Мадона – „The English Roses“

Познати ѕвезди за кои не сте знаеле дека имаат напишано книга

Наоми Кембел – „Swan“

Познати ѕвезди за кои не сте знаеле дека имаат напишано книга

Памела Андерсон – „Star“

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Маја Reply

    Сигурно не сме знаеле, да. 100%.

Leave a Reply to Маја Cancel reply