Постелнина која сама се чисти можеби ја крие тајната за беспрекорна кожа

Постелнина која сама се чисти можеби ја крие тајната за беспрекорна кожа

Одговорете искрено, колку често ја менувате вашата постелнина? Ако го правите тоа еднаш неделно, секоја чест. Но ако не, можеби тоа е причината за вашите акни.

Постелнина која се чисти самата можеби е тајната за чиста кожа

На вашата постелнина остануваат мртви кожни клетки, масла и бактерии. Кога не спиете на чиста постелнина секоја вечер, сè што останало од претходната ноќ повторно ќе се најде на вашето лице и ќе ги затвори вашите пори. Па, целата рутина за чистење на лицето можеби е залудна.

За среќа, компанијата Silvon создала постелнина која се чисти сама. Од компанијата тврдат дека нивната постелнина се чисти сама 14 денови, а потоа треба само да ја исплакнете во топла вода. Навистина звучи премногу добро за да биде вистинито.

Постелнината има сребрени влакна што ја прават антибактериска. Среброто ги привлекува, убива и го спречува размножувањето на бактериите. Покрај тоа, памукот од кој е изработена постелнината ги одржува вашите пори чисти.

Оние кои ја пробале постелнината изјавиле дека по 2 ноќи таа сè уште била беспрекорно чиста. Исто било и по 10-тина дена. Цената на оваа постелнина е висока и почнува од 125 евра. Но, корисниците се задоволни и тврдат дека е одлична инвестиција. Веројатно не ви е потребна ваква постелнина, но сигурно ќе се чувствувате одлично кога ќе знаете дека секоја вечер спиете на чисто.

Дали знаете колку често треба да ја менувате вашата постелнина?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар