Очекувањата кои ги имаме од патувањата и реалноста со која се соочуваме

Денес, повеќето луѓе не носат розови очила кои ќе им помогнат да го гледаат светот поинаку. Наместо тоа, тие се одлучуваат за еден од филтрите на Инстаграм. Со самото тоа ќе се запрашате: Каде се тие идилични места кои ги гледаме на социјалните мрежи? Дали се навистина такви, или станува збор за паметен избор на добри фотографски трикови? Што всушност можеме да очекуваме кога патуваме во друга земја за да ги посетиме познатите туристички атракции и знаменитости? Во продолжение погледнете што навистина се случува кога ќе се одлучите да направите фотографија од некој познат монумент или место и кога ќе посакате да го споделите тоа искуство со вашите пријатели и познаници на социјалните мрежи.

Очекувањата од посетата на Кинескиот ѕид

Очекувањата од посетата на Кинескиот ѕид

Реалноста од посетата на Кинескиот ѕид

Реалноста од посетата на Кинескиот ѕид


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар