За дочекот на пролетта, момци ширум светот ја декорираат својата брада со цвеќиња

За дочекот на пролетта, момци ширум светот ја декорираат својата брада со цвеќиња

Луѓето се природно возбудени кога доаѓа време за промена на сезоната, особено кога станува збор за покачување на дневните температури и пристигнување на пролетта. Со топењето на снегот, исчезнувањето на студениот воздух и омекнувањето на земјата, знаеме дека само прашање на време е кога пролетта конечно ќе процути. Имајќи го тоа на ум, борејќи се против традиционалната „женствена“ поврзаност на цветните мотиви, многу мажи решиле да ја покажат својата возбуда така што ќе ја декорираат својата брада со разнобојни цвеќиња. Погледнете…

(1) За дочекот на пролетта, момци ширум светот ја декорираат својата брада со цвеќиња


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар