18 март 2016 | Кафе пауза

За дочекот на пролетта, момци ширум светот ја декорираат својата брада со цвеќиња

Многу мажи решиле да ја покажат својата возбуда така што ќе ја декорираат својата брада со разнобојни цвеќиња. Погледнете...

Модните блогерки советуваат: Едноставни начини да ги освежите дневните модни комбинации

Обидете се овие корисни совети да ги претворите во дневна рутина, бидејќи тие ќе ви помогнат да си заштедите време и да си го олесните секојдневниот живот, особено во текот на раните утрински часови.

Очекувањата кои ги имаме од патувањата и реалноста со која се соочуваме

Што всушност можеме да очекуваме кога патуваме во друга земја за да ги посетиме познатите туристички атракции?

5 различни начини за секојдневно носење тексас шорцеви

Конечно, убав сончев ден, а тоа значи само едно - време е да ги пронајдете вашите тексас шорцеви во гардероберот и да започнете да ги носите.

Најдобрите бесплатни апликации за виртуелна реалност

Забавните и интересни искуства во виртуелната реалност се многу подостапни отколку што мислат многу луѓе, а сѐ што ви треба е смартфон и неколку бесплатни апликации.
Датум: 18 мар 2016

10 верувања кои ќе го ослободат вашиот ум од сите негативни мисли

И покрај сѐ, ние сме способни да се ослободиме од сета негативност која ни ги окупира мислите.

9 непроценливи совети со кои ќе го подобрите држењето на телото

Иако многумина копнеат да имаат добро и правилно држење на телото, само малкумина ја исполнуваат оваа цел.
Датум: 18 мар 2016

Науката тврди дека оние кои уживаат да бидат сами имаат поголеми шанси да успеат во животот

На кратко, ако поминувате многу време сами и мудро ги искористувате овие часови, тоа може да биде клучот за успешен живот.

Филм: Падот на Лондон (London Has Fallen)

Лондон станува најопасното место на светот кога Мајк Бенинг открива терористички заговор за убиството на сите светски лидери.

Фасцинантни теории за поврзаноста на ликовите во Дизниевите цртани филмови

Дизниевите цртани филмови се како измислени светови во кои секој карактер има своја неверојатна приказна полна со авантури и магија.
Датум: 18 мар 2016

Рецепт за добар почеток на денот: Зелено холивудско смуди за убавина, здравје и добра линија

Одлична замена за појадок кога сте во брзање, а сакате да добиете утринска доза здравје, убавина и енергија додека истовремено позитивно влијаете на нашата линија
12