5 различни начини за секојдневно носење тексас шорцеви

5 различни начини за секојдневно носење тексас шорцеви

Времето конечно пополека се загрева и да, низ прозорот можеме да видиме сонце. Конечно, убав сончев ден, а тоа значи само едно – време е да ги пронајдете вашите тексас шорцеви во гардероберот и да започнете да ги носите. Ви претставуваме 5 различни начини на кои можете да ги вклопите во секојдневниот стајлинг и притоа секогаш да изгледате модерно.

1-kako-da-gi-nosite-teksas-shorcevite-na-5-razlichni-nachini-www.kafepauza.mk_

1. Лежерно и шик

Иако тексас шорцевите сами по себе изгледаат спортски, тие само така делуваат. Бидејќи како и секое друго дневно парче од тексас, во зависност од тоа со што го комбинирате, ќе добиете одреден ефект. Па така, и со ова парче можете да изгледате шик, но и лежерно. Своите омилени шорцеви облечете ги заедно со едноставна блуза, а целата комбинација збогатете ја со ефективен избор на облека, како што е чанта и накит. Преку блузата можете лежерно да префрлите сако или друга лелеава наметка.

2-kako-da-gi-nosite-teksas-shorcevite-na-5-razlichni-nachini-www.kafepauza.mk_

2. Шарено и весело

Бидејќи пролетта се крие во боите и шарените дизајни, задолжително направете ваква комбинација. Со тексас шорцевите одлично оди кошула со пруги или цветови. Додадете и чевли со високи потпетици во некоја интересна боја за да го направите вашиот изглед весел, но и модерен. Ова е совршена комбинација за прошетка или за дружење со пријателите на убав, сончев ден.

3-kako-da-gi-nosite-teksas-shorcevite-na-5-razlichni-nachini-www.kafepauza.mk_

3. Неочекувано и оригинално

Кога велиме „шорцеви“ обично во главата замислуваме сè, само не комбинација со сако, кравата и останати елегантни работи, зарем не? Па, доколку сакате да бидете оригинални и целосно да ги изненадите останатите околу вас со својот ефективен стајлинг, задолжително облечете шорцеви со бела кошула, сако и кравата. Сосема необичен, но многу добар спој. Доколку се одлучите за вечерно излегување, кошулата заменете ја со краток, предизвикувачки топ. Со чевли со висока потпетица и впечатлив црвен кармин, нема личност која нема да се сврти зад вас.

4-kako-da-gi-nosite-teksas-shorcevite-na-5-razlichni-nachini-www.kafepauza.mk_

4. Елегантно и отмено

Ако со своите шорцеви облечете сако и кошула и додадете други елегантни детали како класични чевли со висока потпетица и чанта, вашата комбинација може да биде многу отмена и да одговара дури и за некои сериозни прилики. Секако, ако сакате на овој начин да одите на работа или некој работен состанок, задолжително водете сметка за должината на шорцевите.

5-kako-da-gi-nosite-teksas-shorcevite-na-5-razlichni-nachini-www.kafepauza.mk_

5. Во боја

Ако сакате вашата дневна комбинација да биде креативна и поразлична, испробајте шорцеви во некоја друга боја. Белиот тексас е секогаш одличен избор, но освен него, интересни ќе бидат и шорцевите во жолта, зелена или розова боја. Впечатливите шорцеви комбинирајте ги со едноставни горни делови, за акцентот да биде само на него.

6-kako-da-gi-nosite-teksas-shorcevite-na-5-razlichni-nachini-www.kafepauza.mk_


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар