Нов предизвик во кој ќе сакате да се вклучите ако имате куче

Нов предизвик во кој ќе сакате да се вклучите ако имате куче

Во светот на кучињата започна еден смешен тренд што стана многу популарен на социјалните мрежи. Станува збор за предизвикот во кој сопствениците на кучиња објавуваат „грди“ и смешни фотографии од своите домашни миленици.

Идејата е прилично едноставна. Кога ќе ги забележите вашите кучиња во смешен момент, направете фотографија и споделете ја користејќи го хаштагот #unflatteringdogphotochallenge.

Во продолжение погледнете ги најсмешните фотографии од кучиња кои ќе ви го направат денот поубав!

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Waffles, Will, & Tabitha (@5ivedeadlyvenoms) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Brian Taylor (@btfarmchef) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de IG Doggos (@igdoggos22) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Big River Pet Company (@bigriverpetco) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Mr. Brian (@mrbriansf) el

Погледнете ги овие 20 фотографии од кучиња чиј живот бил „уништен“ откако добиле брат или сестра.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар