Ниту сте задоцниле, ниту сте подраниле: Не е сè во свое време, туку сè е во ваше време

Ниту сте задоцниле, ниту сте подраниле: Не е сè во свое време, туку сè е во ваше време

Сетете се на ова кога некој ќе ви каже „време ви е…“ или „зошто сè уште не сте…“

Ниту сте задоцниле, ниту сте подраниле: Не е сè во свое време, туку сè е во ваше време

Некој дипломира на 22-годишна возраст, а потоа бара работа три години.

Некој станува успешен директор на 25 години, а умира на 50.

Друг станува директор на 50 години и живее 90 години.

Некој е уште сам, а некој веќе има семејство и деца.

Макрон стана претседател на 39 години, а Роберт Мугабе на 63 години.

Шумахер стана шампион на 25-годишна возраст, Нино Фарина првпат победи на трка на 44-годишна возраст.

Ворен Бафет стана милијардер на 56 години, а Цукерберг на 23 години.

Кајли Џенер стана најмладата милијардерка на 21-годишна возраст, оставајќи ги далеку зад себе сите други млади машки милијардери.

Секој на овој свет води своја трка и оди по својот пат, во свое време.

Времето е различно за секого.

Кога ќе размислите подобро, сè во светот се одвива во својата временска зона.

Вашите пријатели може да бидат пред вас, а некои може да останат зад вас.

Сето тоа е природно.

Секој живее во својата временска зона.

Не треба да завидувате и да се споредувате со другите затоа што тие се во нивната временска зона, а вие сте во вашата.

Животот е момент, чекање да се искористи вистинската можност.

Затоа, опуштете се и уживајте.

Не доцните.

Не сте подраниле.

Пристигнувате во вистинското време.

Прочитајте кога е вистинското време да го средите вашиот живот и да станете сериозна личност.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар