Нема да можете да му одолеете: Погледнете го најубавото куче на светот

Нема да можете да му одолеете: Погледнете го најубавото куче на светот

Откако ги видовме најубавите мачки ширум светот, денес ќе се запознаеме со најубавото куче. Иако некои сметаат дека одредени личности повеќе сакаат мачки, а други повеќе се наклонети кон кучињата, сепак, без оглед на тоа, овде сме сигурни дека нема да можете да му одолеете на ова прекрасно суштество. Запознајте се со Теа, авганистанско куче кое стана хит ширум светот.

Нејзиното крзно изгледа како да излегло од реклама за шампон

Не ќе можете да му одолеете: Запознајте се со најубавото куче во светот

Таа е толку самоуверена!

Не ќе можете да му одолеете: Запознајте се со најубавото куче во светот

Кој не би му позавидел на девојчето?

Не ќе можете да му одолеете: Запознајте се со најубавото куче во светот

Таа е неверојатна!

Не ќе можете да му одолеете: Запознајте се со најубавото куче во светот

А исто така и разиграна

Не ќе можете да му одолеете: Запознајте се со најубавото куче во светот

Без разлика дали сте наклонети кон мачките или кучињата, Теа дефинитивно ќе ви го разубави денот!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар