Ќе се стопите: Најубавите мачки ширум светот

Сакате мачки? Зарем има некој што не сака? Да, тие можеби понекогаш се сметаат за супериорни, и трпеливо го чекаат денот кога ќе ја поразат човечката раса и ќе се прогласат за владетели на оваа планета, но никој не е совршен. Сепак, мачките на оваа листа се прилично блиску до совршеност. Погледнете ги фотографиите и веднаш ќе сфатите за што зборуваме. Започнувајќи од фантастично крзно и неверојатни шари, па сè до слатки шепи и магични очи, овие прекрасни мачки ќе ве натераат да се заљубите во нив, без разлика колку отпор давате!

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар