Нема да можете да им одолеете на овие слатки животинчиња кои спијат со играчки!

Животните се како деца во многу погледи. Доказ за тоа е нивната опседнатост со плишани играчки. Нема ништо послатко од кутре, маченце или мало глувче кои гушкаат играчка поголема од нив самите. Меѓутоа, причината зошто животните ги обожаваат играчките е поразлична од онаа која важи за децата.

Нема да можете да им одолеете на овие слатки животинчиња кои спијат со играчки!

На пример, кучињата ги гледаат нивните играчки како плен и затоа понекогаш ги гризат и уништуваат. На животните, пак, кои прерано биле разделени од мајката, играчките им даваат чувство на безбедност и удобност. Без разлика која е причината, едно нешто е сигурно: Никој не може да им одолее на животинчињата кои гушкаат плишани играчки! Погледнете ги следниве фотографии и уверете се во тие и самите…

Кучето ги уништувало сите плишани играчки освен оваа

Нема да можете да им одолеете на овие слатки животинчиња кои спијат со играчки!

Неодоливо!

Нема да можете да им одолеете на овие слатки животинчиња кои спијат со играчки!

Спиење со пријателче

Нема да можете да им одолеете на овие слатки животинчиња кои спијат со играчки!

Кучето гордо го покажува неговото плишано мече

Нема да можете да им одолеете на овие слатки животинчиња кои спијат со играчки!

Продолжете на втората страница за да ги погледнете останатите слатки животни…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар