Најдобрите места за бакнување во светот

Проектот „This is a Good Kiss Spot“ (Ова е добро место за бакнување) го води таен уметнички колектив познат како 0707, кој доаѓа од Италија. Едноставните знаци на кои ја пишува оваа порака, започнаа да се појавуваат низ сите краеви на светот.

Најдобрите места за бакнување во светот

Досега се залепени знаци во Сиднеј, Њујорк, Лондон, Рим, Париз и Будимпешта, а на нивната Фејсбук фан-страна се објавуваат сите места на кои е поставен ваков знак.

Најдобрите места за бакнување во светот Најдобрите места за бакнување во светот

Во обележување на најдобрите места за бакнување, се вклучиле и други луѓе кои побарале од уметниците да им испратат лепенки  за да ги обележат најубавите места за бакнување во нивниот град.

Најдобрите места за бакнување во светот Најдобрите места за бакнување во светот Најдобрите места за бакнување во светот

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар