Мојата убава жена – серијал од кратки филмови базирани на вистински приказни

Целта на кампањата насловена My beautiful woman, е да се истакне убавината што секоја жена ја поседува. Ова е еден вид критика на површноста на општеството кое се фокусира на пари, изглед и надворешна убавина. Главната поента е да се поттикне човечноста и да се инспирираат жените да ја согледаат убавината која ја носат во себе.

Ова е серија од три кратки, но моќни видеа базирани на вистински приказни, кои ја прикажуваат пожртвуваноста на жените кои ги следат своите срца и донесуваат правилни одлуки во животот.

Пораката која овие видеа ја пренесуваат е дека секоја жена е создадена да биде убава.

1. A mother’s choice (Изборот на една мајка)

2. The missing employee (Девојката која отсуствува од работа)

3. Jane’s secret (Тајната на Џејн)
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар