Кога ќе пораснам

Кога ќе пораснам

„When I Grow Up“ е одличен анимиран филм направен од страна на Колин Хестерли. Во филмчето тој ги прикажува соништата на едно младо момче за иднината, а преку него пренесува една силна порака. Анимираниот краток филм е направен во соработка со студиото The Academy.

Кога ќе пораснам

„Кога бев дете мојата имагинација ми беше најдобар другар и многу време посветив сонувајќи за мојата иднина. Сакав да ги истражувам џунглите како Индијана Џоунс или океаните заедно со капетанот Немо. Со текот на времето сфатив дека овие карактери се фиктивни, но духот на имагинацијата и авантурата никогаш не ме напушти. По некое време морав да пораснам и да станам возрасен. Па токму затоа решив да започнам кариера основана на идеите за истражување и имагинација. Решив да станам режисер, а ова кратко анимирано филмче е едноставен потсетник на моите соништа. “

Кога ќе пораснам
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар