Изберете слика и добијте насоки за март 2021 година

Изберете слика и добијте насоки за март 2021 година

Изберете ја сликата што најмногу ве привлекува. Таа што ќе ја изберете ви носи мудри совети и упатства за следниот месец.

Изберете слика и добијте насоки за март 2021 година

1. Во текот на март, можете да се фокусирате на вашите емоции и да работите на нив. Сè што треба да направите е да се запрашате како емоциите влијаат на вашиот живот.

Дали им се препуштате на гневот, бесот и вознемиреноста и дали дозволувате тие емоции да владеат со вас? Дали се затворате и нешто однатре не ви дозволува да побарате помош?

Треба да научите да живеете со она што ви се случува и да најдете начин да се ослободите од сè што е негативно за да спречите тоа да влијае на вашиот живот.

Совет: Нема ништо лошо во препуштањето на емоциите, но треба да најдете рамнотежа. Медитацијата може да ви помогне да пронајдете рамнотежа и мир во себе.

2. Месечината може да биде фантастична за разгледување на вашите избори.
Испитајте се себеси и сè што ви се случило и на крајот ќе ги сфатите причините зошто сè се случило така.

Ќе сфатите дека тоа е магијата на животот, дека секогаш можете да бирате, а потоа да преземете одговорност за последиците.

Совет: Кога ќе ги прифатите вашите избори со цело срце, станувате свесни, престанувате да се жртвувате и можете да извлечете поука од она што ви се случува, наместо да останете закопани во жалење и негативна енергија.

3. Посветете го овој месец на истражување на вашата личност и на вашата душа. Отфрлете ги формалните етикети.

Поминете време со себе, во мир и тишина.

Запрашајте се дали го правите она што ве прави навистина среќни или само живеете од ден на ден, дозволувајќи животот да ве фрла во различни насоки?

Совет: Не давајте им отпор на промените. Прифатете ги со радост, сакајте се и прифатете се себеси.

Изберете слика и откријте што ве чека до крајот на овој месец

Изберете слика и откријте што ве чека до крајот на овој месец

Извор: Atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар