Игра на неделата: Паркирање

Во оваа интересна игра вашата задача е да го паркирате возилото во обележаното паркинг место. За движење на возилото ги употребувате само стрелките и на секое ниво имате три шанси да го поминете. Како што ќе напредувате во играта ќе забележите дека нивоата ќе стануваат потешки, па одеднаш на коловозот ќе има и други автомобили, а понекогаш ќе треба да ги следите стрелките за да го најдете местото за паркирање.
Игра на неделата: ПаркирањеЗабавна игра која ќе ви биде одлична занимација за вашата кафе пауза.

—————————————————————————————————————————————————————-

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Nenad Reply

    Стварно adicting

Остави коментар