Хорор верзија на „Госпоѓа Даутфаер“

Хорор верзија на „Госпоѓа Даутфаер“

Неверојатно е што сѐ може човек да направи со малку креативност и соодветен софтвер за видео обработка. Го паметите филмот „Госпоѓа Даутфаер“ со Робин Вилијамс? Епа оваа негова куса хорор верзија е уште подобра.

Хорор верзија на „Госпоѓа Даутфаер“

Ова видео е насловено како „Mrs. Doubtfire Recut“, а е направено од талентираниот Питер Џавидпур. Тој искористил сцени од филмот и со помош на малку мистериозна музика, успеал да направи трејлер, со кој „Госпоѓа Даутфаер“ може да се смести во категоријата хорори.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар