Понеделничка работна демотивација

Понеделникот е навистина тежок ден за сите, особено за оние кои се вработени, бидејќи после кусиот дводневен одмор наречен викенд, повторно треба да се вратат со полна пареа на работните обврски. Па, ајде ова тешко понеделничко утро да го направиме малку позабаво со оваа забавна илустрација.

Понеделничка работна демотивација

Мозокот е прекрасен орган

Понеделничка работна демотивација

Почнува да работи од моментот кога ќе се разбудите наутро

Понеделничка работна демотивација

И не престанува

Понеделничка работна демотивација

Додека не влезете во канцеларија

Пријатна работна недела! 🙂


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар