Драматични фотографии што ни покажуваат дека понекогаш браќата и сестрите можат да бидат вистинско зло

Драматични фотографии што ни покажуваат дека понекогаш браќата и сестрите можат да бидат вистинско зло

Околу 80% од Македонците имаат барем еден брат или една сестра, со кои поминуваат многу повеќе време отколку со родителите. Да се има брат или сестра е најдоброто нешто на светот! Без разлика дали се постари или помлади, врската што ја имаме со нив е единствена. Браќата и сестрите ни се најдобрите пријатели, но и најголемите причинители за чувството на срам. Исто така, битките меѓу нас не се нешто непознато. Со таа мисла на ум ги одбравме и овие забавни фотографии што ни покажуваат дека браќата и сестрите се истовремено и благослов, но и клетва.

1. „Пораките од брат ми“

Мислам дека млекото се расипало

2. „Мојата мајка ми кажа дека сестра ми ќе спие во мојата соба вечерва“

3. „Со вереникот ги спакувавме сите продукти во фрижидерот на сестра му“

4. „Мојот внук го залепи својот брат на скејтбордот на внука ми“

5. „Побарав од брат ми да ми направи нешто за јадење, и го добив ова“

6. „Му го подарив ова на брат ми кој ги обожава Foo Fighters“

7. „Побарав од брат ми да не ми го изеде целиот путер од кикиритки и тој навистина се потруди“

8. „Брат ми е посебен вид идиот“

9. „Нема друг начин на кој можам да играм со сестра ми Нинтендо“

10. „Кај и да е ќе ја предложам сестра ми за предизвикот ‘ледена канта’“

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар